piątek, 26 kwietnia 2024 13:03

Wysyłanie pieniędzy do Polski - na co zwrócić uwagę?

Przesyłając pieniądze z zagranicy do Polski, musimy zwrócić uwagę na kilka rzeczy. Przede wszystkim na walutę, w jakiej wysyłamy i na konto, na które trafią pieniądze. Dobrze jest się też przyjrzeć opłatom za przelew.
  • 02.11.2018 08:00
  • Autor: Grupa Tipmedia
Wysyłanie pieniędzy do Polski - na co zwrócić uwagę?

Jeśli wysyłamy walutę z zagranicznego konta, np. funty lub euro, a odbiorcą jest właściciel konta polskiego, prowadzonego w złotówkach - operacja taka jest możliwa, ale bank przewalutuje nam pieniądze po swoim, z reguły niekorzystnym kursie. Jaka jest zatem lepsza opcja? Albo przesyłać walutę na konto polskie, ale walutowe, czyli założone w polskim banku w np. funtach czy euro, albo wymienić je korzystnie na złotówki i dopiero wtedy przesłać na polskie, złotówkowe konto. Jak to zrobić?

Z pomocą przychodzą nam znane od wielu już lat na polskim rynku - kantory internetowe. Walutomat.pl oferuje nie tylko atrakcyjną wymianę walut, ale właśnie umożliwia przesyłanie środków pieniężnych do Polski i z Polski za granicę. Walutomat.pl umożliwia przyjmowanie pieniędzy w walucie z ponad 30 krajów świata (sprawdź jakich krajów: https://www.walutomat.pl/pomoc/przelewy-z-zagranicy/).

- Dzięki tej funkcjonalności można za jednym razem wymienić walutę po bardzo korzystnych kursach oraz tanio, szybko i bezproblemowo przesłać walutę do kraju, na konto swoje lub do rodziny - mówi Katarzyna Moszko-Stachowska, PR Manager Walutomat.pl.

Jak długo trwa taki przelew? Z reguły 1-2 dni, ale można też wybrać opcję przelewu przyspieszonego w Walutomat.pl, który powinien pojawić się na koncie tego samego dnia. Ogólnie czasy przelewów zagranicznych zależą od:

  • Daty zlecenia – banki realizują przelewy wyłącznie w dni robocze
  • Godziny zlecenia – zlecenia złożone do konkretnej godziny, dotrą do odbiorcy szybciej
  • Kraju banku odbiorcy
  • Waluty, w jakiej robimy przelew
  • Typu przelewu
  • Ewentualnych świąt i dni wolnych od pracy.

Koszt wymiany związany jest z tabelą opłat i prowizji banku, z jakiego wysyłany jest do nas przelew. Przeważnie opłata za przelew SEPA w euro, o ile jest pobierana, wynosi równowartość ok. 5 zł. Przelewy w przypadku pozostałych walut, realizowane są przelewem zagranicznym SWIFT. Zazwyczaj koszt przelewu jest uzależniony od przesyłanej kwoty i pobierany procentowo.

--- Artykuł sponsorowany ---