wtorek, 23 kwietnia 2024 10:40

Kredyt konsolidacyjny - ostatnia deska ratunku?

Nie możesz poradzić sobie ze spłatą zobowiązań? Jednym ze sposobów na uniknięcie pętli zadłużenia jest kredyt konsolidacyjny. Jak to działa i kiedy może Ci pomóc?
  • 26.05.2020 15:00
  • Autor: Grupa Tipmedia
Kredyt konsolidacyjny - ostatnia deska ratunku?

Na czym polega kredyt konsolidacyjny?

Problemy finansowe mogą pojawić się w budżecie każdego z nas. Utrata pracy, nagła choroba lub po prostu wzrost wydatków związanych z utrzymaniem gospodarstwa domowego to tylko kilka z powodów, które mogą leżeć u podstaw złej sytuacji finansowej. Jeżeli zauważymy, że coś złego dzieje się w naszym budżecie i istnieje ryzyko, że nie sprostamy dotychczas zaciągniętym zobowiązaniom, warto od razu zareagować. W ten sposób unikniemy wpisów do baz dłużników, rosnących zaległości, a także kosztów generowanych przez poszczególne produkty. Doskonałym rozwiązaniem w takiej sytuacji może okazać się kredyt konsolidacyjny. Jest to produkt, który pomoże nam spłacić wszystkie zobowiązania i odzyskać równowagę. Konsolidacja polega na połączeniu aktywnych produktów kredytowych w jeden. Dzięki temu musimy spłacać tylko jedną ratę zamiast kilku.

Bez wątpienia ułatwi nam to zarządzanie swoim budżetem. Podstawową zasadą, jaką należy kierować się podczas składania wniosku, jest dopasowanie raty do swoich możliwości finansowych. Dlatego musimy przeanalizować swoją sytuację i wyznaczyć wolną kwotę, jaką dysponujemy i możemy przeznaczyć na rzecz miesięcznej raty. Pamiętajmy również, że wysokość kredytu konsolidacyjnego nie powinna być niższa ani wyższa niż suma zaległych zobowiązań!

kredyt-konsolidacyjny

Gdzie znaleźć kredyt konsolidacyjny?

Znalezienie właściwej oferty może okazać się trudne i czasochłonne. Jeżeli zależy nam na czasie, warto skorzystać z porównywarki finansowej, na przykład pozyczkowy portal. Na takiej stronie internetowej otrzymamy dostęp do wielu atrakcyjnych pożyczek i kredytów w jednym miejscu. Wśród nich pojawiają się oferty banków oraz firm pożyczkowych. To, która oferta będzie dla nas lepsza, zależy od indywidualnej sytuacji. Warto zwrócić uwagę przede wszystkim na dostępne kwoty. Pozabankowe pożyczki ratalne umożliwiają otrzymanie maksymalnie 60 000 zł. W przypadku kredytów w banku istnieje szansa nawet na 250 000 zł! Różnice można dostrzec również w dostępnych terminach spłaty. Pamiętajmy, że to właśnie od okresu kredytowania zależy wysokość miesięcznej raty. Banki oferują okres kredytowania nawet do 120 miesięcy. Z kolei firmy pożyczkowe umożliwiają rozłożenie zadłużenia maksymalnie na 60 miesięcy.

Warto również zwrócić uwagę, że firmy pożyczkowe dopuszczają możliwość udzielenia wsparcia finansowego osobom, które posiadają przeterminowane zobowiązania. Nikt nie daje nam jednak gwarancji! Z kolei banki od razu odrzucają takie wnioski.

konsolidacja

Czy można złożyć wniosek przez internet?

Jeżeli zdecydujemy się na pożyczkę pozabankową, istnieje możliwość złożenia wniosku przez internet. W przypadku banków jest to rzadkość i zazwyczaj część formalności będziemy musieli dopełnić w oddziale stacjonarnym. Dodatkowo wnioskując o kredyt bankowy, powinniśmy pamiętać o obowiązku przedłożenia dokumentów potwierdzających wysokość dochodów. Może być to zaświadczenie z miejsca pracy, deklaracja PIT za poprzedni rok czy też wyciągi z konta bankowego. W przypadku firm pożyczkowych zostaniemy poproszeni jedynie o wypełnienie oświadczenia o zarobkach, czyli kilku dodatkowych rubryk. Oznacza to, że do złożenia wniosku o pożyczkę pozabankową będzie potrzebny jedynie: urządzenie z dostępem do internetu, ważny dowód osobisty oraz poprawnie wypełniony wniosek.

Pamiętajmy jednak, aby przed złożeniem wniosku upewnić się, czy będziemy w stanie spłacić kredyt konsolidacyjny w terminie! Chcesz wiedzieć więcej? Przeczytaj także: Kredyt gotówkowy przez internet – czy to możliwe?

--- Artykuł sponsorowany ---